Sofia Tureková - Cesta fashion designéra k úspěchu

Sofia Tureková - Cesta fashion designéra k úspěchu

Říkali jsme si, že už by bylo na čase začít s představováním jednotlivých řečníků, kteří za námi 11. března do Zlína přijedou, abyste se mohli těšit ještě více! Jste zvědaví, koho jsme pozvali a kdo se s vámi podělí o své příběhy a znalosti?

Slovenská módní návrhářka, studentka slavné Central Saint Martins v Londýně a autorka první přednášky na Fashion Pointu, to je Sofia TurSofia Turekováeková. S návrhářstvím začala velmi brzy a za svou kariéru toho stihla již mnoho. V roce 2013 prezentovalo Slovenské národní muzeum její kolekci ORNAMENT, která byla inspirována tradiční formou odívání v kontrastu s moderními vzory. V roce 2015 pak vyhrála na Bratislava Fashion Days. Dalším triumfem pak byla prezentace její kolekce OPTIMIST na New York Fashion Week.

Nás si tato mladá a nadějná návrhářka získala především tím, že její oblečení nepotřebuje hluboké výstřihy a průhledné látky k tomu, aby se ženy cítily středem pozornosti. Její zákaznice se mohou cítit sebevědomě, odvážně a přitažlivě, aniž by musely odhalovat víc, než samy chtějí.

Chtěli byste Sofiu poznat a poslechnout si jak se ze Slovenska dostala na nejlepší módní univerzitu na světě nebo jaké jsou její čerstvé zážitky spojené s  Paris Fashion Week, kam byla pozvána? Přijďte si ji poslechnout 11. 3. do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU! A pokud se nemůžete dočkat, můžete ji sledovat na Instagramu, nebo Facebooku.