Fashion Show vol. II

Fashion Show vol. II

Přípravy Fashion Pointu se blíží do finále a velký den je blízko. Den členů realizačního týmu začíná mít 26 hodin a tak se poctivě dopujeme kofeinem. Energie naštěstí máme dostatek (možná je to i tím jarem, které klepe na dveře) a tak se těšíme na 11. března - až uvidíte a zažijete výsledek naší práce a příprav lidí, kteří vás přijedou inspirovat. Dnešní článek vám představí zbylé dvě návrhářky, jejichž kolekce uvidíte na večerní fashion show.

Soft | Renata Horáková

Kolekce zaměřená na komfort a to na prvním místě. Autorku inspirují lidé, věci a situace, které ji denně obklopují a ovliňují.

Snažila jsem se vytvořit velmi pohodlný oděv, do kterého se zabalím, ponořím a už ho nikdy nebudu chtít svléknout. Hledala jsem příjemné ale přitom jednoduché materiály, a proto jsem pracovala s konopným, bambusovým a lněným textilem. Také jsem spolupracovala s Terezií Horňákovou, která ke kolekci vytvořila obuv.“

 

SoftSoft

 

Jardin | Romana Lidiaková

Kolekce v duchu slow fashion a recyklace, která vytváří minimální odpad.

„Ve své tvorbě totiž využívám již existující oděvy, které jsou nakoupeny v second handech. Tyto oděvy posléze stříhám a tkám z nich nové, plošné textilie. Vyrobené textilie dotkávám odstřižky z nové metráže, které jsem využila na ostatní modely, díky tomu vzniká jen minimální textilní odpad.“

Jardin

Jardin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud jste ještě nečetli článek s první várkou fashion designérek, tak to rychle napravte. A můžete připravovat outfit v duchu konceptu, který propojení kolekcí vytváří. Naviděnou v 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU!