Fashion Show vol. I

Fashion Show vol. I

Fashion Point drží stejnou strukturu jako loni. Jen pro připomenutí, přes den jsme pro vás připravili přednášky šesti řečníků, kteří přiblíží, jak to ve světě módy chodí. Mezi přednáškami můžete zajít na fashion market, na který jsme pozvali české lokální značky, které ale nezruinují váš rozpočet. Mysleli jsme i na odpočinek – všechno potřebné na zrelaxování najdete v Cream chill-out zóně. Vrcholem dne je fashion show a část autorů toho, co uvidíte, vám dnes představíme.

 

Kompost | Sabina Chrastilová

Kolekce Sabiny je reakcí na problematiku „fast fashion“ (toto téma jsme měli na loňském ročníku Fashion Pointu). „Využitím kompostovatelné textilie se kolekce po jejím využití sama rozloží, podpoří růst rostlin a udrží vodu v půdě. Spolupracovala jsem na tomto projektu se Zlínskou značkou Playbag a zpracovávala jsem jejich odpad z oděvních doplňků do své kolekce. Nevzniká tedy žádný „fashion odpad.“

 

Kompost - Sabina Chrastilová

Kompost - Sabina Chrastilová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARAL | LAKE | Adéla Malendová

Adélina kolekce je inspirovaná úbytkem vody v Aralském jezeře.

„Aralské jezero, dříve moře, coby dominanta Kazachstánu a Uzbekistánu přinášelo živobytí statisícům lidí. Bohužel dnes z něj zbyla kvůli zavlažovacímu projektu SSSR (především bavlníkových polí) jedna pětina. Přítoky řek Syrdarja a Amudajra po dlouhých 40 let vysychaly. 

Na základě tří satelitních snímků z roku 1990, 2000 a 2014 jsem vytvořila vlastní potisk textilií. Mým záměrem bylo vytvořit nositelnou, pohodlnou a střihově jednoduchou kolekci určenou pro konfekční výrobu. Díky dostupnosti kolekce by se o příběhu Aralského jezera dozvědělo více lidí. Obrovský úbytek jezera je alarmující a měl by nabádat člověka k šetření vody, které by zamezilo podobným ekologickým katastrofám.“

 

 

                           ARAL | LAKE                                                 ARAL|LAKE

 

 

 

Poison-z | Katarína Mydliarová

Žáby se považují za jednu z nejcitlivějších složek vodního živočišstva, která rychle reaguje i na nepatrné znečištění vodních toků. Má kolekce, reaguje na tento problém právě svým paradoxním spojením plavek a síťovaných svetrů, které máme zaužívané jako tradičně zimní oděv, a které symbolicky pokrývají tyto žabí dezény.

Avšak nezaobírá se pouze lidskou agresí vůči přírodě, ale i naopak. Inspirovaná kožními chorobami, alergiemi atd., dává vzniku plavkám pokrývajícím různé části těla, jako i ponožkám, podkolenkám a nadkolenkám.

  Poison-zPoison-z

Další návrháře vám představíme v příštím článku. Pro aktuální novinky z příprav Fashion Pointu sledujte náš Facebook a nezapomeňte potvrdit účast na facebookové události.